Tema Grafik den 21 november 2022

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, Stig Claesson Slas, James Coignard, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador Dalí, Carl Johan De Geer, Yrjö Edelmann, Robert Graham, Friedensreich Hundertwasser, Lennart Jirlow, Einar Jolin, Sven Jonson, Lars Jonsson, C Göran Karlsson, Lage Lindell, Hasse Lindroth, Bengt Lindström, Gunilla Mann, Karl Mårtens, Henri Matisse, Roberto Matta, Lowell Nesbitt, Jo Niemeyer, Karl Gustaf KG Nilson, Bert-Johnny Nilsson, Lars-Gunnar Nordström, Jöran Nyberg, Pierre Olofsson, Axel Olson, Karl Axel Pehrson, Pablo Picasso, Lars Pirak, Madeleine Pyk, Oscar Reutersvärd, Ingrid Roth, John Salt, Inge Schiöler, Olga Semenova, Cecilia Sikström, Jan Stenvinkel, Jorge B Stever, Ardy Strüwer, Roland Svensson, Antoni Tàpies, Evert Taube, Pär Gunnar Thelander, Esaias Thorén, Louise Tillberg, Gérard Titus-Carmel, Théo Tobiasse, Victor Vasarely, Philip von Schantz, Paul Wunderlich, Sven X-et Erixson med flera.

Visning: fredag 18/11, lördag 19/11, söndag 20/11 och måndag 21/11

  • Order by

  • 2043 ETCHING
    Sold: SEK 17000

    Sold den 21 november 2022
  • 2095 ETCHING
    Sold: SEK 6600

    Sold den 21 november 2022
  • 2033 ETCHING
    Sold: SEK 800

    Sold den 21 november 2022
  • 2120 ETCHING
    Sold: SEK 400

    Sold den 21 november 2022
  • 2093 ETCHING
    Sold: SEK 800

    Sold den 21 november 2022
  • 2028 ETCHING
    Sold: SEK 800

    Sold den 21 november 2022
  • 2055 ETCHING
    Sold: SEK 600

    Sold den 21 november 2022
  • 2091 ETCHINGS
    Sold: SEK 3200

    Sold den 21 november 2022
  • 2085 COLOUR ETCHING
    Sold: SEK 1500

    Sold den 21 november 2022
  • 2089 LITOGRAPH
    Sold: SEK 800

    Sold den 21 november 2022
  • 2116 LITOGRAPH
    Sold: SEK 300

    Sold den 21 november 2022
  • 2070 LITOGRAPH
    Sold: SEK 150

    Sold den 21 november 2022
  • 2118 LITOGRAPH
    Sold: SEK 900

    Sold den 21 november 2022
  • 2040 LITOGRAPH
    Sold: SEK 3600

    Sold den 21 november 2022
  • 2027 LITOGRAPH
    Sold: SEK 6800

    Sold den 21 november 2022